Роль води в житті людини
Скільки води ми споживаємо?
"Водний відбиток". А який твій водний слід?
Вода - основа життя. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот - рослин, тварин, бактерій і інших. Людина також не може прожити без води. Наше тіло на 80% складається з цієї унікального речовини, у водному середовищі відбуваються всі обмінні процеси в організмі.
Вода потрібна нам кожного дня - ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, миття, охолодження, нагрівання й майже на кожному етапі виробництва товарів. Хоча понад 70% поверхні Землі вкрито водою, тільки близько 3% цієї води є прісними. Тільки третина прісної води доступна людині, інша зберігається в льодовиках. Більшу частину вільної води складають ґрунтові води. Таким чином, річки і озера містять всього лише близько 0,3% прісної води світу.
Для наочності, на кожну ванну солоної води припадає 1 літр прісної, з якого тільки 1 чарка доступна для пиття. Источник: https://censor.net.ua/b1106142
Скільки води ми споживаємо?
Проаналіуйте інформацію, та дайте відповідь на запитання
Нашу планету часто називають блакитною, це пов’язано з тим, що більша частина площі її поверхні вкрита водою. Але попри це, запаси прісної води, життєво необхідної для виживання людства і інших живих істот, є суттєво обмеженими і в деяких куточках світу майже недоступними.
Широкою популярністю в інтернеті користується фотопроект нью-йоркця Ешлі Гілбертсона, який побував у Болівії, Йорданії, Нігері, Малаві, М’янмі, Індії, щоб показати наочно скільки води мають люди, що живуть в цих країнах і порівняв ці обсяги з тими які витрачає його сім’я в США.
І різниця виявилась дійсно разюча. Від 100 літрів каламуті, якими обмежуються цілі родини в країнах, що розвиваються до 1000 літрів в день, в яких розкошує сім’я з трьох осіб в Нью Йорку.
Узагальнена статистика свідчить, що в середньому людині на добу потрібно близько 230 літрів води для пиття і різних побутових потреб.
Українські села і навіть районні центри все ще досить часто не мають централізованого водопостачання, навіть такі стратегічні об’єкти як лікарні послуговуються привозною водою. Вода з колодязів перенасичена нітратами і збудниками хвороб. І навіть та вода, яка тече з кранів в українських оселях, після подорожі зіржавілими, зношеними трубами, стає просто технічною.